Odzysk ciepła

Odzysk ciepła

Dostosowujemy również olejowe systemy chłodzenia sprężarek śrubowych do odzysku ciepła, które później można wykorzystać do np. ogrzewania. Stosowane przez nas wymienniki ciepła umożliwiają odzyskanie w formie ciepła nawet 70% energii elektrycznej dostarczonej do sprężarki.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub napisz do nas. Udzielimy wszystkich potrzebnych informacji. Zapraszamy! 

Jak przebiega proces?

Należy w maszynie zamontować dodatkowy wymiennik ciepła (chłodnicę), który przekazuje ciepło wytworzone w trakcie sprężania i zmagazynowane w oleju do wymiennika. Przekazane ciepło może być użyte np. do centralnego ogrzewania, ogrzania wody użytkowej lub do procesu produkcyjnego, chemicznego itd.

Odzysk ciepła

Jakie są korzyści?

Mniejsze koszty emisji CO2. Stosowane przez nas wymienniki ciepła umożliwiają odzyskanie w formie ciepła nawet 70% energii elektrycznej dostarczonej do sprężarki. Jest to realnym zyskiem, oszczędnością w rachunku za prąd. Bez układów odzysku ciepło zazwyczaj trafia do atmosfery jako odpad (emisja ciepła do środowiska to jego zanieczyszczanie…).

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń, napisz lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Uzupełnij podstawowe dane i opisz czego potrzebujesz. Na Twoją wiadomość odpowiemy najszybciej jak to możliwe.