Serwis sprężarek śrubowych

Serwis sprężarek śrubowych

Nawet najlepsze sprężarki śrubowe z czasem stają się bardziej podatne na awarie, ale prawidłowa konserwacja może bardzo odsunąć ten moment. Nasz profesjonalny serwis sprężarek śrubowych, odpowiednio wykonana regeneracja i terminowe przeglądy techniczne to niezawodny sposób na to, żeby kompresorów można było używać długo bez potrzeby gruntownych napraw.

Usługi serwisowe świadczymy 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu.

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń lub napisz do nas. Udzielimy wszystkich potrzebnych informacji. Zapraszamy! 

Naprawa oraz serwis sprężarek śrubowych

Zajmujemy się kompleksowymi przeglądami, naprawami i remontami kompresorów śrubowych różnych marek. Korzystamy z odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, postępujemy zgodnie z procedurami przewidzianymi przez producenta kompresora i przestrzegamy naszych własnych norm jakościowych.

 • Przeglądy okresowe i naprawy sprężarek śrubowych.
 • Przeglądy okresowe i naprawy osuszaczy.
 • Szczegółowa ocena stanu technicznego urządzeń.
 • Remonty bloków.
 • Remonty silników.
 • Regeneracja chłodnic.
 • Adaptacja sprężarek do odzysku ciepła.
 • Instalacje sprężonego powietrza.
 • Pomiary punktu rosy i przepływu.
 • Audyt instalacji.

Obsługujemy kompresory (sprężarki) wielu marek, naprawa sprężarek może odbyć się na miejscu, ale oferujemy również obsługę z demontażem. Nasz serwis ma własny magazyn części zamiennych i reaguje błyskawicznie.

Jakie urządzenia serwisujemy?

Sprężarki śrubowe

Silniki elektryczne kompresorów

Urządzenia do oczyszczania sprężonego powietrza: osuszacze, filtry, systemy odzysku ciepła

Urządzenia do odprowadzania i utylizacji kondensatu: Bekomat, Ecodrain, Aquamat, Owamat

Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń sprężarek śrubowych?

Każda usterka ma konkretną przyczynę. Czasem to coś banalnego, ale bywa, że jest to poważna usterka sprężarki. Najczęściej jednak naprawa kompresorów jest potrzebna w związku z prostymi przyczynami.

 • Ignorowanie konieczności przeglądów okresowych.
 • Niewykonane zlecenie na konserwację i przegląd terminowy.
 • Praca w warunkach niespełniających norm przewidzianych przez producenta.
 • Nieprawidłowy montaż sprężarki.
 • Zużycie eksploatacyjne.

Zdecydowanie najczęściej do uszkodzenia elementów sprężarek dochodzi wskutek zaniedbań lub niewłaściwej obsługi. Sprężarki są urządzeniami zaprojektowanymi z myślą o długiej pracy, więc ich podzespoły są bardzo trwałe –jednak kompresory zwyczajnie się zużywają. Właściwe części zamienne i umiejętnie przeprowadzone przeglądy okresowe i regeneracje pozwalają ograniczyć koszty napraw.

Serwis i naprawa sprężarek śrubowych

Dlaczego warto nas wybrać?

Jesteśmy serwisem z wieloletnim doświadczeniem i proces naprawy sprężarek doprowadziliśmy już do perfekcji, dokładając do podstawowych procedur swoją własną listę kontrolną. Nie tylko z tego powodu warto nam zaufać.

Nasz serwis sprężarek śrubowych w magazynie przechowuje części zamienne do najczęściej wykonywanych przeglądów i napraw, a poza tym na bieżąco zamawiamy części u sprawdzonych dostawców.

Usługi serwisowe świadczone są przez doświadczonych inżynierów, którzy skupiają się nie tylko na naprawie, ale również na poszukiwaniu przyczyn, dzięki czemu odzyskuje się nie tylko chwilową sprawność, ale pełną niezawodność sprzętu.

Wiemy, że usługi serwisowe powinny być wykonane szybko – reagujemy w kilka godzin, a jeśli trzeba, dostarczamy sprężarkę zastępczą o odpowiednich parametrach, żeby nie przerywać pracy na ciągu technologicznym.

Ustalamy rozsądne ceny – regeneracje i naprawy nie są tanie, ale możemy udzielić gwarancji na wszystkie przeprowadzone remonty. Nie skupiamy się po prostu na wymianie części – chcemy, żeby po serwisie z kompresorów można było korzystać całymi latami.

Jak zacząć z nami współpracę?

 1. Skontaktuj się z nami dowolnym kanałem.
 2. Opisz swój problem.
 3. Podaj dane techniczne uszkodzonego urządzenia.
 4. Jeśli masz podejrzenia co do przyczyn usterki, poinformuj nas o tym – naprawa będzie wtedy szybsza.
 5. Zaczekaj na przyjazd naszej ekipy technicznej.
Serwis kompresorów śrubowych

Naprawa sprężarek powietrza - KOMPRESORTECHNIKA

Z naszych usług skorzystało wielu klientów. Serwis sprężarek śrubowych obsługuje zarówno małe, jak i duże firmy, wykonujemy naprawy i regeneracje kluczowych elementów. Zawsze znajdziemy rozwiązanie trudnej sytuacji: skontaktuj się z nami, żebyśmy mogli zacząć działać.